Tantra - spirituální sexualita​

Všechny moje aktivity ohledně tantry najdete na stránkách  www.bozskatantra.cz

Tantra je východní spirituální nauka, pocházející z Indie, která není náboženstvím. Sexualita a spiritualita jsou v ní v rovnováze. Tělo je posvátné, uctívané, je božské. Tantrický sex je proto posvátným spirituálním prožitkem, kdy oba milenci vibrují svojí životní energií a posouvají ji do vyšších čaker. Tantra vyzývá k opuštění všech systémů víry a k objevení jednoty s vesmírem skrze vnitřní prožitek.

Esencí tantrického učení je: Všechno je v pořádku tak, jak to je.

Záměr tantry není posuzování, ale bytí v přítomném okamžiku, prožitku štěstí. Tantru může praktikovat kdokoliv, nezávisle na věku, vzdělání nebo náboženství.

Slovo tantra znamená rozšířené vědomí a jeho osvobození nebo taky, spojení všeho, co je.

Dvě hlavní větve tantry

 

Tantra má dvě hlavní větve známé jako cesta pravé a levé ruky.

  1. Cesta levé ruky kombinuje sexuální život s jógou za cílem probudit utlumená centra energie.
  2. Cesta pravé ruky praktikuje tantru bez sexuálního aktu.

V dnešní době je na západě rozšířena tzv. neotantra, která spojuje sexualitu se spiritualitou a vychází z cesty levé ruky.

Tantra pracuje s našimi emocemi a dechem. Když opustíme zažité stereotypy, posouváme svoji komfortní zónu, otevíráme se možnostem, pak univerzální energie může skrze nás proudit jako řeka bez nějakého úsilí.

Naše srdce se otevře a my se cítíme šťastni, v bezpečí a hluboce milováni. Tento stav přináší pocity propojení, jednoty, živosti.

Techniky tantry jsou radostné, protože Tantra oslavuje život. Neznamená to ale, že na této cestě nenarazíme na všechny naše vnitřní překážky, které tomuto procesu brání. Právě naopak. Je to však jediná možnost, jak se dostat k opravdovému žití.

Tantra poskytuje nástroje jak proměnit strach a připoutání, na lásku a univerzální sílu. Negativní emoce jako je žárlivost, vlastnictví, vina, které brání v proudění energie, jsou postupně opuštěny…

Je to vědomý postoj k životu tady a teď. Tantra učí pojmenovávání pocitů a touhy.

Tantra kultivuje smysly natolik, že umíme rozlišit úplné spektrum sexuální síly a můžeme ji využít pro naše zdraví a spirituální růst.