Intimní poradenství
osobně / online

Všichni toužíme po štěstí a naplnění. Touha po spokojeném sexuálním životě je v každém z nás velmi silná. Někdy to vnímáme výrazně, jindy ten pocit překrýváme a nahrazujeme jinými pocity (například naplněním v práci, rodičovstvím, atd.).

Sexualita je oblast, která je stále obalená studem a pochybnostmi. Možná máte pocit, že si všechno vyřešíte sami. Někdy se to podaří, ale ne vždy. Možná se také trápíte otázkou, zda to, co cítíte, je normální

V intimním poradenství můžeme společně probrat vše, co vás trápí.

"Víte přemýšlím nad tím měsíce, ale až teď jsem se odhodlala." "Stydím se mluvit o sexu, připadne mi divné, rozebírat to s někým cizím." "Jste moje poslední naděje, už jsem vystřídal psychologa i sexuologa, ale moc mi to nepomohlo."

Často od klientů slýchávám podobné věty

Máte obavy?

 
Během našeho docela dlouhého života máme opravdu téměř všichni v oblasti intimity nějaké těžkosti.
Možná je to právě teď erektilní dysfunkce, nepravidelná menstruace, snížené libido nebo například
nedostatečná lubrikace, která Vás nějakou dobu trápí. Dokonce také pro každou životní etapu jsou určitá typická témata. U mladých párů například to, kdo a kdy jako první sex iniciuje. U lidí středního věku, jak vyjít ze zaběhnutých kolejí, anebo ještě později, například menopauza a její vliv na sex… Témat je spousta a rozhodně si můžete být jisti, že v tom nejste sami! Ať je to cokoliv, vždy je to pro nás důležité, protože to omezuje naše potěšení.
 
Vnímáte, že s tím chcete něco udělat? Někdy stačí ke změně jedna konzultace, někdy naučení se nějaké praktické dovednosti, jindy je to určitá delší cesta a ta je vždy přizpůsobena Vašim individuálním potřebám. Věřím, že všichni bychom mohli zažívat skvělý sex a ne jen tzv. normální sex. Možná ale tušíte, že skvělý sex potřebuje určité dovednosti a znalosti. Vše se můžete naučit a každý si může rozšířit svůj potenciál v oblasti dávání a přijímání nežností.
 

Co se děje během intimního poradenství?

 
Pro naši společnou práci je důležitý pocit bezpečí. Mluvíme spolu, nedochází k žádnému doteku, jsme oblečeni. Jediné, co potřebujeme je otevřenost a úpřimnost. Pokud chceme pojmenovat a posunout to, co Vás trápí, je nutné mluvit o pocitech, obavách, a také o studu. Velmi často je právě sex určité komunikační tabu, které páry z různých důvodů neumí překonat. Mluvit spolu o sexu je přitom důležitá dovednost, aby Váš intimní život mohl být naplněný.

"Řekli jsme si u Vás věci, které jsme o sobě neznali." "Poprvé jsme opravdu pojmenovali to, co nás oba trápí, v čem si nejsme jisti."

Co o sobě řekly některé páry
Často je to právě někdo třetí, kdo navodí pocit bezpečí a prostředí beze studu, které ovlivní i to, že
najednou partneři jsou schopni mluvit o věcech, které nebyli nikdy vyřčené.
 

Pro koho jsou konzultace určeny?

 
Konzultace jsou pro páry i jednotlivce. Někdy přichází jen jeden z páru, který cítí, že něco není v pořádku. I tehdy má konzultace smysl. Často stačí věci pojmenovat, podívat se z jiného úhlu pohledu a už dějí se změny.
Nejste momentálně ve vztahu, chcete jít do dalšího vztahu lépe připraveni? I pro Vás má konzultace smysl. Moje zkušenosti říkají, že pokud opravdu chceme něco změnit, cesta se vždy najde.
 

O čem se na konzultaci mluví?

 
Probereme Vaši sexuální a vztahovou historii, vlivy výchovy rodičů, modely z dětství atd. Budeme se
věnovat všemu, co nějakým způsobem formovalo Vaši sexualitu a ovlivnilo to, co Vás trápí. Poté přijdu s návrhem, jak bychom mohli dané téma posunout, navrhnu případně nějaké domácí cvičení. Součástí je pak zpětná vazba po domluvené době, kdy dostanu informace o tom, jaké zlepšení se ve vztahu událo nebo v čem je potřeba ještě pomoci.
 

Témata, která jsou nejčastější:

 

 • Malá touha po sexu
 • Rozdílná frekvence potřeb
 • Předčasná ejakulace
 • Nedostatečná erekce
 • Neschopnost prožít vaginální orgasmus
 • Nudný sexuální život
 • Závislost na pornu
 • Technické problémy
 • Jak si oblíbit orální sex
 • Jak cítit více svoje tělo
 • Jak prožít celotělový orgasmus
 • Jak mluvit o sexu s partnerem
 • Jak oživit vztah
 • Jiné
Mým záměrem je vždy podpořit, dodat naději a nasměrovat tak, aby Váš život byl naplněn větším

potěšením, otevřeností jak v sexu, tak i ve vztahu celkově. Věřím, že spolu najdeme možnosti, které Vás posunou. Každý z nás má právo na radost a potěšení ze sexuální energie.

"Na konzultaci jsem ocenila, že mohu být úplně otevřená. Setkala jsem se s přijetím. U Stelly se nemusíte bát nějakých odsudků. Pokud jsem položila otázku, dostala jsem skutečnou odpověď, co si myslí. Byl to dialog, nejen vyslechnutí, což velmi oceňuji a není to úplně obvyklé. Z odpovědí je znát nadhled i zkušenost a zároveň individuální přístup - reakce v souladu s možnostmi, které máme, nikoli "kouzelné rady stejné pro všechny klienty". Stella má zájem vyjít vstříc klientovi bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat - většinu témat jsme probraly během prvního sezení a příště už jsem se nešla sama radit, ale přišli jsme spolu s partnerem pro inspiraci. 🙂 Pro inspiraci si přijdeme rádi znova. Jsou situace, kdy je potřeba jedno sezení na uspořádání si zmatku v hlavě a jiné situace, kdy je třeba delšího provázení. Mám ve Stellu absolutní důvěru v to, že umí rozpoznat, o kterou situaci se jedná a že se snaží poradit hned tolik, kolik je to možné a uměle nevytvarí nekonečné klienty."
Betty